Україна подасть до ЄСПЛ комплексний позов щодо в’язнів Кремля – Мін’юст

6 Серпня 2018, 21:02

Україна збирається подати комплексний міждержавний позов в Європейський суд з прав людини щодо українських політв'язнів Кремля. Про це у понеділок, 6 серпня, повідомив заступник міністра юстиції України з питань євроінтеграції Сергій Пєтухов в ефірі "5 каналу".

 

За його словами, позов , що допоможе привернути до проблеми бранців РФ увагу міжнародної громадськості, передадуть в ЄСПЛ на наступному тижні.

 

"Це певна категорія осіб, яких Росія навмисно переслідує за їх підтримку територіальної цілісності України, їх проукраїнську позицію, викрадаючи в Криму або на території Росії", – розповів заступник міністра.

 

У ще одному позові України, поданому в ЄСПЛ, йдеться про референдум і захоплення Криму. Пєтухов наголосив, що розгляд справи має розпочатися наприкінці 2018 або на початку 2019 року у Страсбурзі.

 

Нагадаємо, у Росії у вівторок, 31 липня, не пустили священника до незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).