Інакше (при незмінності нині чинної формули розрахунку ціни) України буде і надалі дотувати російську сторону.
«І якщо виходити з того, що справедливою середньорічний ринковою ціною є $240, то Україні переплатить в інтересах Росії тільки в 2011 році майже $2,3 млрд (38,4 млрд кубометрів х (298,88 – 240) дол за тисячу кубометрів), або на більш ніж 18 млрд грн. І це якщо рахувати по-скромному, беручи до уваги надану «братську» харківську 100-доларову знижку. «Братську», тому що це не знижка, а перенесення частини вартості газу на державний борг України перед Росією (який буде погашатися взаємозаліком з оплати російською стороною оренди Чорноморського флоту)», – пише видання.
Якщо ж рахувати «по-чистому», то Україна фактично дотує Росію в 2011 році на суму близько $6,1 млрд (38,4 млрд кубометрів х (398,88 – 240) дол за тисячу кубометрів), або на більш ніж 48 млрд грн.
Нещодавня заява голови російського «Газпрому» Олексія Міллера про те, що ціна на газ для України в четвертому кварталі цього року може перевищити $500 (без урахування 100-доларової знижки по харківській угоді «газ в обмін на флот») і що «Газпром» не має наміру «вигадувати якусь для когось нову формулу або прив'язувати її до будь-яких інших енергоносіїв», є логічним наслідком політики українського уряду, спрямованої на досягнення з Росією політичного врегулювання в газовій сфері, на відміну від врегулювання юридичного.
«У зв'язку з цим вражає віра українського уряду в можливість досягнення в політичній площині справедливого врегулювання з північним сусідом, який проводить лінію на знищення та повне економічне і політичне підпорядкування собі українського «партнера», – зазначає видання.