Україна подала генсеку ООН звернення щодо миротворців — ЗМІ

13 Березня 2015, 11:40

Україна подала в ООН звернення щодо розташування миротворчої місії організації на Донбасі. Про це повідомили ЗМІ з посиланням на заяву речника МЗС України Євгена Перебийноса.

Перебийніс зазначив, що попередню заяву щодо місії подали генеральному секретарю ООН Пан Гі Муну, і що іншу надішлють після затвердження документу Верховною Радою.

За його словами, масштаби місії будуть визначені шляхом консультацій з ООН. Крім того, потрібна буде підтримка місії від усіх п'яти постійних членів Ради Безпеки, однак, Росія, швидше за все, опиратиметься цьому.

Як зазначалося, 2 лютого президент увів у дію рішення РНБО про миротворців, указ набрав сили з моменту опублікування.

Як відомо, 18 лютого Рада національної безпеки і оборони схвалила звернення України до ООН і Євросоюзу про введення миротворців на територію країни.

19 лютого президент України Петро Порошенко закликав канцлера Німеччини Ангелу Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента Росії Владіміра Путіна терміново розглянути введення миротворців на Донбас. Водночас він зауважив, що Україна не погодиться на введення російських військ у складі миротворчого контингенту ООН.

Нагадаємо, раніше постпред України в ЄС повідомив, що Україна звернулася до ЄС із проханням направити на Донбас поліцейську місію CSDP для забезпечення виконання умов перемир'я.