Україна почала практичний етап відведення озброєнь калібром менше за 100 мм

3 Жовтня 2015, 13:25

Українська сторона 3 жовтня почала практичний етап відводу озброєнь калібром менше 100 мм. Про це повідомив спікер адміністрації президента України з питань АТО Андрій Лисенко.

"За рішенням президента України з 3 жовтня, тобто сьогодні, розпочався практичний етап відводу від лінії розмежування озброєнь і техніки, у тому числі танків, на відстань 15 км", – сказав він на брифінгу в суботу в Києві, відповідаючи на запитання журналістів.

Лисенко зазначив, що цей процес відбувається організовано і з відповідною підготовкою. "Для цього складаються списки озброєнь, туди заносяться номери цих зразків техніки і озброєнь, визначаються маршрути та майданчики, де вона буде розташована", – пояснив він.

Спікер АП вказав, що паралельно йде робота з представниками місії ОБСЄ, яким передаються ці списки, їм показують майданчики, де буде зберігатися техніка, вказують її кількість.
Лисенко повідомив, що в другій половині дня суботи почнеться рух техніки на визначені для цього майданчики.

Нагадаємо, за словами Президента, відведення легкого озброєння триватиме 41 добу. Також він сказав, що ОБСЄ повинно мати безперешкодний доступ до всіх окупованих територій, включно з українсько-російським кордоном.