Україна підписала з Ізраїлем угоду про тимчасове працевлаштування українських заробітчан

7 Червня 2016, 13:18

Кабінет міністрів України і уряд Ізраїлю підписали угоду про тимчасове працевлаштування українських заробітчан в окремих галузях на ринку праці Ізраїлю і імплементаційний протокол «А» до угоди, що стосується будівельної галузі. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін після підписання угоди у вівторок в Києві.

«Це унікальна угода, яка дає тисячам українцям різних спеціальностей, зокрема будівельних спеціальностей, працювати в Ізраїлі, працювати на тих же умовах, як громадяни держави Ізраїль з відповідним соціальним забезпеченням, відповідним медичним страхуванням», – наголосив Клімкін.

Він зазначив, що угода передбачає обмін технологіями і досвідом.

Читайте також: Робота за кордоном: Українцям стане складніше працевлаштуватися в Польщі

Глава МЗС також висловив надію, що в найкоротші терміни угода буде ратифікована як українською, так і ізраїльською стороною. «Я дуже сподіваюся, що ратифікація відбудеться в короткий проміжок часу», – сказав він.

У свою чергу, посол Ізраїлю в Україні Еліа Білоцерківський наголосив на важливості цієї угоди і зазначив, що після підписання угоди і протоколу до неї можна буде перейти до підготовки документів, які дозволять працювати в Ізраїлі українським громадянам з іншими спеціальностями.

Читайте також: На одне робоче місце претендує більше шести українців

Він підкреслив, що Ізраїль буде радий бачити українських будівельників.

Посол також нагадав, що в наступному місяці Україна і Ізраїль приступають до третього раунду переговорів про створення зони вільної торгівлі між двома країнами.

Нагадаємо, в першому кварталі 2015 року українці переказали з-за кордону 502,5 мільйона доларів.