Україна підписала ряд угод, що відкривають шлях для альтернативного газу

2 Червня 2012, 09:58

Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна» пише Юлія Мостова.

Так, за даними видання, «Бойко, який довго курсував маршрутом Вашингтон-Нью-Йорк-Стамбул-Софія-Прага-Братислава, у ряді країн підписав протоколи, що відкривають шляхи для альтернативного забезпечення України газом. Може йтися про річний обсяг у 20 мільярдів кубометрів».

Автор нагадує, що «постійно нариваючись на московське «ні», вимовлене із закопиленою верхньою губою, команда Януковича взялася за побудову альтернативи газового забезпечення України».

Однак розраховувати на швидкі вливання у вітчизняні труби достатніх обсягів сланцевого й шельфового газу не доводиться, зауважує Мостова.

Вона зазначає, що прем’єр Микола Азаров в Катарі домовився про можливість поставок в Україну скрапленого газу – «того самого, від якого відмовилися американці. Для приймання якого може бути демонтовано й відновлено в Україні той самий американський завод, який став непотрібним через збільшення видобутку самими американцями власного сланцевого газу».

«Але для того щоб будь-який скраплений, альтернативний російському, газ потрапив в Україну, слід домовитися з турками. Причому домовлятися треба як про пропускання танкерів через Босфор, так і про використання термінала й газосховища, наявних у Туреччини. Добудувати вітку газопроводу в 100 з гаком кілометрів від турецького сховища до болгарського газопроводу – теж без дозволу турків неможливо», – йдеться у статті. 

Нагадаємо, Азаров розраховує на досягнення енергетичної незалежності України протягом 3-5 років.