Україна підписала контракт на транзит газу з РФ до Європи на п’ять років

31 Грудня 2019, 08:48

Президент Володимир Зеленський пізно ввечері 30 грудня повідомив, що Україна підписала контракт на транзит газу на п’ять років з можливим пролонгуванням ще на десять років.

 

«Україна підписала контракт на транзит газу на п’ять років, впродовж яких ми отримаємо щонайменше понад $7 мільярдів. Сторони можуть продовжити контракт ще на десять років», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

 

Мінімально гарантована прокачка, за словами Зеленського, становить 65 мільярдів кубометрів газу в перший рік і по 40 мільярдів у наступні чотири.

 

Зауважимо, що 31 грудня 2019 року закінчується дія договору між господарюючими суб'єктами України та Росії про умови транспортування російського природного газу по українській території в Європу.

 

Нагадаємо, 30 грудня Кабінет міністрів дозволив НАК "Нафтогаз України" підписати з російським Газпромом угоду про врегулювання існуючих газових спорів та договір про надання послуги з організації транспортування природного газу.

 

Того самого дня глава "Оператора Газотранспортної системи України" Сергій Макогон заявив, що чотириденний переговорний марафон з "Газпромом" завершився.

 

Остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу по території України було досягнуто представниками Єврокомісії, України і РФ  на переговорах у Мінську 20 грудня.