Україна піднялася в Індексі свободи преси на шість позицій

21 Квітня 2020, 14:27

Україна піднялася на шість позицій та посіла 96-те місце в Індексі свободи преси міжнародної правозахисної організації "Репортери без кордонів". Про це повідомляє Інститут масової інформації

 

Водночас Україна погіршила свою оцінку на 0,06 бала й тепер її індекс – 32,52 (що нижче число, то кращим вважається результат). Тобто просування України в рейтингу відбулося завдяки гіршим показникам інших держав.

 

"Репортери без кордонів" вказують на недофінансування Суспільного мовлення. Також організація зазначає, що потрібно знижувати вплив олігархів на медіа, заохочувати незалежність редакцій та боротися з безкарним насильством проти журналістів.

 

Як ідеться у звіті, зміна влади в Україні не вплинула на ситуацію з погрозами та нападами на журналістів. Вони згадують про черкаського журналіста Вадима Комарова, який помер після нападу влітку 2019 року.

 

"Занепокоєння і надалі спричиняють питання доступу до інформації, маніпуляцій у новинах, порушень конфіденційності джерел, кібератак та крайнощів у боротьбі з фейковими новинами (включно із запропонованим законом про боротьбу з дезінформацією, який загрожуватиме свободі преси)", – заявили "Репортери без кордонів".

 

Нагадаємо, у першому кварталі 2020 року експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 62 випадки порушень свободи слова.