Першу та другу сходинки у рейтингу як і минулого року посіли Швейцарія та Сінгапур. На третій сходинці опинилась Фінляндія, на четвертій – Швеція, на п’ятій – Нідерланди, на шостій – Німеччина. До десятки найкращих увійшли також США, Велика Британія, Гонконг та Японія.
Опинившись на 73-й сходинці Україна таким чином у рейтингу обігнала за показникам конкурентоспроможності Грузію (77-ме місце), Румунію (78-ма сходинка), Хорватію (81-ша сходинка), Вірменію (82-га сходинка), Молдову (87-ма сходинка), Грецію (96-та сходинка).
Втім кращу за українську конкурентоспроможність було виявлено в Чорногорії (72-ге місце), Росії (67-ме місце), Іран (66-те місце), Руанда (63-тє місце), Болгарія (62-ге місце), Угорщина (60-те місце).
Рейтинг засновано на Індексі глобальної конкурентоспроможності (GCI), розробленому для ВЕФ і впровадженому у 2004 році. GCI включає 110 показників, розділених на 12 категорій: інститути, інфраструктура, макроекономічна середовище, охорона здоров'я та початкова освіта, вища освіта та професійна підготовка, ефективність товарного ринку, ефективність ринку праці, розвиненість фінансового ринку, технологічна готовність, розмір ринку, розвиток інновацій.