Україна під час засідання контактної групи в Мінську наполягла на пріоритетності обміну полоненими до Нового року

8 Грудня 2015, 19:09

На засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську українська сторона заявила про пріоритетність питання обміну заручниками до Нового року. Про це в Facebook повідомила прес-секретарка представника України в тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

За її словами, тристороння контактна група закінчила свою сьогоднішню роботу.

«Учасники зустрічі погодили пропозицію робочої підгрупи з безпеки щодо того, на яких ділянках уздовж лінії зіткнення буде в першу чергу проведене розмінування – з урахуванням їх інфраструктурної та гуманітарної значимості. Представники СММ ОБСЄ повинні отримати доступ до всієї території Донбасу, в тому числі і до непідконтрольної Українї частини українсько-російського кордону. Також представники окремих районів Донецької та Луганської областей повинні забезпечити доступ експертам міжнародних організацій, в тому числі, "Лікарів без кордонів" та Міжнародного Комітету Червоного Хреста до ув'язнених, які перебувають у місцях позбавлення волі», – повідомила Оліфер.

Читайте також: У СБУ анонсували обмін із терористами списками полонених у Мінську

«Українські сторона наполягає: напередодні Різдва і Нового року пріоритетом повинен стати обмін заручниками і незаконно утримуваними особами. З цією метою на засіданні Тристоронньої контактної групи, яке пройде 22 грудня, будуть заслухані спеціальні доповіді представників гуманітарної підгрупи», – наголосила прес-секретар.

За її словами, наступне засідання тристоронньої контактної групи в Мінську відбудеться 15 грудня.

«Можливе продовження роботи тристоронньої контактної групи в 2016 році залежатиме від відповідного рішення лідерів країн Нормандське четвірки», – підсумувала Оліфер.

Нагадаємо, станом на початок грудня в полоні у бойовиків залишаються 80 українських військових і 60 цивільних.