Нещодавно Канада оголосила про вихід з Кіотського протоколу, договору щодо зміни клімату, перший етап якого закінчується наступного року. Пояснюючи таке рішення міністр з довкілля Канади зазначив, що протокол не поширюється на дві країни, які мають найбільші викиди в повітря, – Китай та США.
Справді, на Китай та Америку припадає близько 41% викидів CO2 в світі. У період з 1990 по 2009 рік рівень викидів в Китаї збільшився більш як на 200%, а в Америці на 6,7%. Втім, викиди вуглекислого газу Канади збільшилися більш як на 20% за той же період – далеко від 6% зниження, передбаченого Кіотським протоколом.
Крім того, як свідчать дані Міжнародного енергетичного агентства, Росії вдалося за майже 20 років зменшити емісію вуглекислого газу майже на 30%, Німеччині – більш як на 25%, Британії – на 20%, Італії – на кілька відсотків, Польщі – на майже 20 %, Україні – більше як на 60%, Чехії – більш як на 25%, Бельгії – майже на 10%, Румунії – більш як на 50%. При цьому викиди вуглекислого газу на кілька відсотків збільшились в Японії, більш як на 50% в Австралії, більш як на 35% в Іспанії, майже на 100% в Туреччині, до 15% в Голландії, більш як на 24% в Греції та майже на 15% в Австрії.
Таким чином, своїх цілей щодо викидів вуглекислого газу відповідно до Кіотського протоколу досягли лише Румунія, Бельгія, Чехія, Україна, Польща, Велика Британія, Німеччина та Росія. А такі країни як Україна, Чехія, Польща, Румунія та Росія його навіть значно перевиконали.