Україна перекриває Лаосу і Ємену шлях до СОТ, вимагаючи торгових поступок

21 Травня 2012, 08:53

Так, вступ в організацію Лаосу та Ємену опинився під загрозою, оскільки вони не хочуть погоджуватися на пропозицію України про зниження імпортних мит на аграрну і металургійну продукцію, пише "Коммерсант-Украина".

"Українська металургійна галузь зацікавлена ​​в експорті в Ємен і Лаос, який допоможе цим країнам розвинути інфраструктуру і модернізувати економіку", – заявив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький.

У Reuters зазначають, що така позиція України викликає неприйняття не тільки в Ємені та Лаосі, а й в СОТ в цілому.

"Деякі торговельні дипломати вважають, що Україна тисне на нових кандидатів до СОТ через те, що її входження в організацію не було легким", – наголошується в статті.

Ні Лаос, ні Ємен не є великими торговельними партнерами України. За даними Держстату, обсяг українського експорту в 2011 році до Ємену склав $17 млн, а в Лаос – $0.05 млн.

При цьому Україна не має посольств в цих країнах – питання співпраці з ними за сумісництвом вирішують посли в Саудівській Аравії і Таїланді.

Раніше повідомлялося, що Україна висувала жорсткі вимоги в процесі вступу до СОТ Чорногорії, проте згодом навіть уклала договір про вільну торгівлю з цією країною.

Нагадаємо, за даними Світової організації торгівлі, Україна в 2011 році стала 25-м світовим імпортером (без урахування торгівлі всередині ЄС) товарів з часткою на глобальному ринку в 0,6%.