Україна передала НАТО дані про можливу доставку хімічної зброї через окупований Крим до Сирії

2 Грудня 2016, 19:29

Представники української сторони під час перебування в штаб-квартирі НАТО передали Альянсу інформацію, що свідчить про можливе завезення хімічної зброї із Сирії в окупований Крим та з Криму – в Сирію. Про це заявила голова постійної української делегації в Парламентській асамблеї НАТО, народна депутатка Ірина Фріз.

За її словами, спостерігачі сформували цю доповідь за допомогою системи відкритих даних про рух кораблів MarineTraffic, аналізу HUMINT та ін.

"У доповіді надані факти, які свідчать про можливе перевезення конвенційного (звичайного) та неконвенційного (забороненого) озброєння з території Криму у напрямку Сирії, а також із Сирії в напрямку окупованого Криму", – сказала вона.

Читайте також: Війська Асада та бойовики ІД використовували хімічну зброю у Сирії – доповідь ООН

Як приклад політик вказала на прибуття наприкінці жовтня до Феодосійського порту контейнеровозу Nadalina, що розвантажувався в режимі підвищених заходів безпеки.

"Порт залишили всі цивільні особи, і охорона здійснювалася військовими підрозділами. Інформація, яку ми отримали, може говорити про розвантаження 8-10 контейнерів, які є композитними ящиками для перевезення особливо небезпечного вантажу. Виходячи з маршруту та з того, що судно перевозило виключно ці 8-10 контейнерів, які вивантажувалися достатньо довго – по 30 хвилин кожний, що є нетипово, ми зробили висновок, що, скоріш за все, мова йде про розвантаження боєприпасів калібру приблизно 200 мм, і, скоріш за все, це хімічна зброя. Аналіз вигляду контейнерів та їх розмірів дозволив припустити, що ящики подібні до тих, які використовувались для іракських ракет «Барак-70» із хімічними боєголовками", – повідомила Фріз.

Також в доповіді містяться дані, які свідчать про перевезення з Криму до Сирії ракетних систем.

Читайте також: ЗМІ: частину контейнерів із радянською хімзброєю у Криму перепоховали лише на словах