Україна передала до МКС звернення щодо примусового призову кримчан до армії РФ

25 Жовтня 2018, 14:24

Прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з рядом правозахисних організацій передали до Міжнародного кримінального суду  звернення щодо незаконного примусу кримчан до служби в збройних силах Російської Федерації. Про це повідомив юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко, передає Укрінформ у четвер, 25 жовтня.

 

"Ми піднімаємо дуже важливе питання щодо чергового порушення міжнародного гуманітарного права Російською Федерацією на території окупованого Криму – і це порушення стосується незаконного примусу до служби в збройних силах РФ, яке проводиться окупаційною владою з 2015 року і по сьогоднішній день… Прокуратура АРК разом з правозахисниками збирали докази і результатом цього стало подання відповідного повідомлення до Міжнародного кримінального суду", – заявив він.

 

Правозахисник також висловив сподівання, що в подальшому офіс Прокурора МКС проведе розслідування і передасть цю справу на розгляд суду.

 

"Для подання констатувати лише сам факт призову було недостатньо,тому було необхідно надати конкретні факти, які це підтверджують. Ми зібрали 165 нормативно-правових актів, які підтверджують сам факт призову на окупованій території – це накази російського президента про початок проведення призовної кампанії, закони, які дозволяють проводити цей призив на окупованій території, і навіть звіти місцевих адміністрацій, наприклад, щодо розподілу коштів на проведення кампанії в конкретному районі Криму", – повідомив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

 

Нагадаємо, 19 жовтня стало відомо, що у Генеральній прокуратурі України заявили про намір передати до Міжнародного кримінального суду докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права.