Україна отримала від Японії пільговий кредит у $331 млн

24 Березня 2016, 16:54

Україна отримала довгострокову пільгову позику від Японії обсягом $331 млн. Про це інформує прес-центр Міністерства фінансів України.

Згідно з текстом, кредит було надано через Японське агентство міжнародного співробітництва у рамках спільного зі Світовим Банком проекту «Позика для Політики Розвитку-II» (DPL-II).

«Надання цього пільгового кредиту – це свідчення активного здійснення Україною важливих структурних економічних реформ, адже умовою для надання цього кредиту було виконання Україною 10 структурних реформ, в тому числі в таких напрямках, як ліквідація податкових «ям» через запровадження електронної системи адміністрування ПДВ; реформування ринку газу; створення дієвих механізмів контролю не лише за видатками бюджету, але й отриманням доходів, для чого було розширено повноваження Рахункової Палати України, і тд», – йдеться у повідомленні. 

Згідно з текстом, кошти позики Уряду Японії обсягом $331 млн. буде зараховано до загального фонду державного бюджету. Таким чином, отримані кошти допоможуть профінансувати пріоритетні потреби країни, в тому числі, соціальні видатки та ключові реформи.

Ключові факти про кредит:

∙ строк надання – 20 років з 6-річним пільговим періодом, під час якого Україна не буде сплачувати по кредиту;
∙ відсоткова ставка складає Libor + 0.05%, тобто менше 1% річних;
∙ виплати здійснюються двічі на рік.

Нагадаємо, в липні Україна підписала кредитні угоди на $500 млн від Світового банку і на $300 млн від уряду Японії. Японія в серпні 2014 роки вже виділила Україні першу позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ в розмірі $100 млн.