Наступний за Францією потенціал розвинути систему охорони здоров’я до міжнародного рівня має Мексика. Третьою у рейтингу стали США. Далі йдуть Тайвань, Польща, Німеччина та Болгарія.
До десятки лідерів увійшли також Швеція, Бельгія та Південна Корея. Греція посіла 11-те місце, Китай – 14-те, Індія – 15-те, Угорщина – 17-те, Австралія – 18-те.
Україна ж за сукупним рейтингом розмістилась зразу за Австрією на 20-й сходинці. За рівнем охорони здоров’я Україна зайняла 16-те місце з 203 досліджуваних країн. При цьому, внаслідок оцінки середовища, яке сприяє розвитку медичного туризму Україну було розміщено на 46-й сходинці. За цінами на медичні послуги наша країна опинилась на 12-й сходинці.
Для створення рейтингу експерти використали вимоги, які зазвичай пацієнти ставлять при виборі країни для лікування: компетентність лікарів та якість післяопераційної допомоги, легкість добратися до країни, знайомство з країною (мова, система охорони здоров’я); ризик для пацієнта (від загальних ризиків в сфері охорони здоров’я до загальних ризиків, таких як тероризм), вартість (ціна за лікування та перебування).
За використанням цих факторів було розроблено три окремі рейтинги. Перший – рейтинг системи охорони здоров’я (наявність лікарів та приватної охорони здоров’я), другий рейтинг – середовище (умови для розвитку медичного туризму як галузі промисловості), третій рейтинг – вартість медичних процедур. У загальному ж рейтингу всі три показники було скомбіновано.