Україна опинилася серед топ-10 країн за зменшенням населення – інфографіка

25 Січня 2018, 11:59

Україна посіла четверте місце в оновленій статистиці зменшення кількості населення по країнам, які засновані на даних ООН. Дані показники опублікувало видання Quartz.

 

Зазначається, що найгірше становище у Болгарії.

 

«Багато посткомуністичних країн Центральної та Східної Європи крокують до великого демографічного спаду. І при цьому багато з них вже отримали катастрофічне падіння кількості населення за останні 25 років», –зауважив дослідник Центру Вітгенштейна Томаш Соботка.

 

Зокрема, у десятку потрапили лише держави Східної Європи: Болгарія, Латвія, Молдова, Україна, Хорватія, Литва, Румунія, Сербія, Польща та Угорщина.

Наголошується, що найгірше становище у Болгарії. Населення даної країни скоротилося з 9 млн у 1989 році до 7,1 млн в 2017 році.

 

За словами аналітиків, існують три головні причини швидкого скорочення населення: падіння народжуваності, масова міграція та відносно висока смертність.

 

«Якщо західні та південні європейські країни залучили велику кількість іммігрантів, які значною мірою компенсували наслідки низької народжуваності, то на Сході подвійні проблеми: як міграція на вихід, так і низький рівень народжуваності», – додав Соботка.

 

Крім того, за прогнозами дослідників ООН, держави з даного переліку втратять до 15% жителів до 2050 року.

 

Нагадаємо, 24 січня результати моніторингу соціальної згуртованості і конфліктної чутливості діяльності органів влади стосовно ВПО, який презентували у Києві показали, що найвищий рівень нетерпимості до внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зафіксували у Харківській області. Згідно з результатами, найбільш толерантними виявилися Київська та Львівська область. Найнижчий показник щодо стану забезпечення життєвих потреб зафіксували в Донецькій та Луганській областях: це зумовлено високим рівнем безробіття.