Україна опустилася в рейтингу за вільним достпом до Інтернету – інфографіка

14 Листопада 2017, 11:17

Міжнародна правозахисна організація Freedom House у звіті "Маніпулювання соціальними медіа для підриву демократії" повідомила про вплив дезінформації на вибори в 18 країнах світу. Відповідний звіт оприлюднений на сайті організації.

"Тактика онлайн-маніпуляції та дезінформації зіграла важливу роль у виборах, принаймні у 18 країнах за останній рік, у тому числі в Сполучених Штатах Америки", – йдеться в повідомленні.

Відповідно до документу, рекордна кількість урядів обмежила мобільний Інтернет з політичних міркувань або з міркувань безпеки, часто в районах, населених етнічними або релігійними меншинами.

Найбільше обмеження відбулося в Україні, Єгипті та Туреччині. Так, Україна зайняла 45 місце. Відповідний висновок пов'язаний з тим, що український уряд заблокував великі російські платформи, включаючи соціальну мережу ВКонтакте та пошукову систему Яндекс.

Серед країн, які менше обмежують Інтернет – Ісландія, Естонія і Канада. США зайняли п'яте місце в цьому списку. 

Серед найгірших у списку з 65 країн виявився Китай. Росія займає 15-е місце за рівнем несвободи в мережі. 

"Використання платних коментаторів і політичних ботів для розповсюдження державної пропаганди було засновано Китайською народною республікою і Російською Федерацією (РФ), але тепер стало глобальним", – заявив президент Freedom House Майкл Абрамович.