Україна оприлюднила розширені санкційні списки проти Росії

24 Травня 2018, 14:30

Оновлені списки осіб, які потрапили під персональні спеціальні економічні й інші обмежувальні заходи (санкції), опубліковані на сайті президента України.

 

Всього до оновленого списку потрапили 1748 фізичних і 756 юридичних осіб. Це в півтори рази більше, ніж у попередні рази.

 

Зокрема до переліку потрапили: голова російського "Газпрому" Олексій Міллер, російські мільярдери Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Володимир Богданов, голова правління ВТБ Банку Андрій Костін та низка депутатів Держдуми та Ради Федерації РФ, російських військових, самопроголошених членів органів влади Криму, "ЛДНР" тощо.

 

Вперше РНБО наклала санкції і на бізнесмена Сергія Курченка.

 

Індивідуальні санкції продовжено або запроваджено стосовно депутатів Держдуми та Ради Федерації РФ; деяких російських військовослужбовців і бізнесменів; членів органів влади Криму та депутатів кримських рад, визнаних в Україні нелегітимними, представників органів влади так званих ДНР і ЛНР, керівників російських ЗМІ.

 

Повідомляється, що санкції  введено також проти представництва Федерального унітарного підприємства "Российское агентство международной информации РИА "Новости.

 

Окрім цього, у список потрапили член виконкому болгарської партії "Атака" Магдалена Ташева, грецький депутат Європарламенту Сотіріос Заріанопулос, ізраїльські політтехнологи Авігдор Ескін і Давид Ейдельман, депутат парламенту Італії від партії "Вперед, Італіє!" Лучо Малан.

 

Зазначені санкції вводяться на три роки.

 

Нагадаємо, власник групи компаній «Південно-Східна Паливна Компанія» Сергій Курченко, який зараз переховується на території Росії, потрапив до списку осіб, щодо яких застосовуються санкції. Про це йдеться у додатку до рішення РНБО від 2 травня 2018 року. Курченку заборонена видача дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземній державі, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави і ін.

 

15 вересня 2016 року Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про затвердження узгодженої 7 вересня постпредами країн ЄС пропозиції про продовження на шість місяців (до 15 березня 2017 року) індивідуальних санкцій щодо 146 російських і українських фізичних і 37 юридичних осіб. Санкції будуть діяти до 15 березня 2017 року.

 

В свою чергу, РНБО України ухвалила рішення про застосування санкції до осіб, причетних до протиправних дій проти громадян України.