Україна оголосила про відкриття ринку бурштину на міжнародному рівні

15 Березня 2017, 16:32

Україна офіційно оголосила відкриття бурштинового ринку на міжнародному рівні у рамках балтійської виставки Amber Trip 2017, яка відбувається у Вільнюсі. Про це йдеться у повідомленні  Державної служби геології на надр України у середу, 15 березня.

Радник з юридичних питань голови Держгеонадр Ірина Супрун висловила сподівання, що європейські партнери працюватимуть суто з легальними українськими компаніями.

Вона додала, що проблема бурштину в Україні і його законного видобутку досі невирішена.

«Вихід з цієї ситуації Держгеонадра бачить у співпраці трьох сторін: держави, бізнесу та місцевого населення. Тобто держава виконує функцію регулятора, бізнес – це фінансові ресурси, культура надрокористування, передові технології, безпека. Відтак місцеве населення отримує робочі місця, легальну заробітну плату та безпечні умови праці», – зазначила Супрун.

Нагадаємо, міністр екології та природніх ресурсів України Остап Семерак розповів Тижню, що легальний видобуток бурштину в Україні є, хоча він порівняно з нелегальним невеликий. Законодавчі умови для легалізацію цього бізнесу прописані в законодавстві, але немає реальних фізичних умов для їх втілення.