Україна офіційно відреагувала на запуск балістичних ракет Північною Кореєю

6 Березня 2017, 15:56

Україна засуджує черговий запуск балістичних ракет, здійснений Корейською Народно-Демократичною Республікою і наголошує на тому, що такі дії є порушенням резолюцій Ради безпеки ООН та є свідомою провокацією. Про це йдеться у заяві МЗС України.

"Регулярні запуски балістичних ракет Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР), зокрема, зухвалий запуск одночасно чотирьох таких ракет 6 березня 2017 року є не лише прямим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН, але й свідомою провокацією проти існуючої міжнародно-правової системи", – йдеться у повідомленні.

В МЗС наголосили, що "Україна жорстко засуджує такі дії Пхеньяна, закликає світове співтовариство вжити додаткових заходів для притягнення КНДР до відповідальності та висловлює у цьому зв’язку повну підтримку Японії та Південній Кореї".

У прес-службі також додали, що Україна підтверджує свою налаштованість використати всі можливі важелі впливу в якості непостійного члена Ради Безпеки ООН для повернення КНДР до міжнародного правового поля.

Як повідомлялося, 6 березня Південна Корея заявила, що КНДР запустила невідому ракету, яка впала в Японському морі. 

Спостерігачі розцінюють новий крок Пхеньяна як відповідь на спільні американо-південнокорейські військові навчання, що розпочалися в районі Корейського півострова.

Нагадаємо, резолюціями Ради безпеки ООН Північної Кореї заборонені ракетні пуски з використанням балістичних технологій. Новий ракетний пуск, вважають спостерігачі, викличе нову хвилю осуду і може привести до чергового посилення санкцій ООН проти КНДР.