Україна обрала фільм-номінант на премію “Оскар”

29 Серпня 2018, 15:22

Український оскарівський комітет у середу, 29 серпня, обрав фільм, який представлятиме Україну в боротьбі за премію "Оскар" у номінації "Найкращий фільм іноземною мовою", ним стала драма Сергія Лозниці "Донбас". Про це повідомляє прес-служба кінокомпанії "Артхаус Трафік".

 

 

Як зазначається, стрічка про події на Сході України обійшла в національному відборі п'ять інших претендентів: "Браму" Володимира Тихого, "Вулкан" Романа Бондарчука, "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк, "Міф" Леоніда Кантера та Івана Яснія і "Кіборгів" Ахтема Сеїтаблаєва.

 

"21 серпня стало відомо, що "Донбас" увійшов у лонг-ліст премії Європейської кіноакадемії. Північноамериканська прем'єра драми відбудеться у рамках Міжнародного кінофестивалю в Торонто – фільм буде показаний у секції Contemporary World Cinema. Світова прем'єра "Донбасу" відбулася в рамках програми "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю. Стрічка Лозниці, що стала фільмом-відкриття секції, також удостоїлася премії за найкращу режисуру", – йдеться в повідомленні.

 

Фільм створювався у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Українським копродюсером виступив Денис Іванов і кінокомпанія "Артхаус Трафік". Зйомки проходили цієї зими у Кривому Розі.

 

Так, драма розповідає про події на Донбасі і спостерігає за життям в самопроголошених "республіках", де стирається грань між правдою і вигадкою, руйнуються соціальні інститути.

 

У широкий український прокат "Донбас" вийде 18 жовтня.

 

 

Нагадаємо, 16 серпня український оскарівський комітет завершив прийом заявок та опублікував список із шести вітчизняних фільмів, з яких буде обрано претендента від України на премію «Оскар» у категорії «Кращий фільм іноземною мовою».

 

Як повідомлялося, 18 травня в програмі Каннського кінофестивалю "Особливий погляд" приз за найкращу режисуру отримав українець Сергій Лозниця, який представив фільм "Донбас".