Україна не зробить крок вперед, поки РФ не виконає безпекові зобов’язання на Донбасі – Порошенко

16 Вересня 2016, 10:11

Президент України Петро Порошенко заявив, що без виконання Росією своїх зобов'язань в сфері безпеки на Донбасі, Україна не зробить ні кроку вперед.

"Жодного кроку вперед поки російська сторона не відведе свої війська на безпечну відстань і не здійснить заходи в сфері безпеки", – сказав Глава держави, виступаючи на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

Також глава української держави особливо підкреслив, що Росія не виконує мінські домовленості.

"Україна демонструє добру волю і відповідальність і робить чіткі кроки до мирного регулювання. Що робить Росія? Нічого. Нуль. І до того ж – намагається перекласти відповідальність і провину на когось іншого", – підкреслив Порошенко.

При цьому президент підкреслив: "Ми не будемо влазити в капкан пріоритетності політичних аспектів Мінських домовленостей".

Він нагадав, що в дорожній карті викладена послідовність кроків на політичному фронті і фронті з безпеки.

"Наша вимога проста – Росія повинна забезпечити стійке перемир'я на Донбасі. Що значить російське перемир'я, оголошене без наших друзів і партнерів з Німеччини і Франції, ми побачили за останню добу, коли нам обіцяли припинення вогню, а було понад 30 обстрілів, включно і мінометним і артилерійським", – сказав президент.

Він також підкреслив, що Росія повинна припинити поставки на українську територію важкої артилерії, танків, регулярних військ, боєприпасів.

Ще одним важливим моментом для врегулювання ситуації на сході глава держави назвав необхідність забезпечення повного доступу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всю окуповану територію Донбасу та Криму.

Нагадаємо, У Києві відкрилася 13-а щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії.