Україна не згодна на низку умов реструктуризації боргу – Мінфін

18 Квітня 2015, 13:05

Низка принципів реструктуризації зовнішнього боргу, запропонованих Україні комітетом кредиторів, які сукупно володіють зобов'язаннями країни на $10 млрд, не влаштовують українську сторону. Про це йдеться у презентації Мінфіну для кредиторів, оприлюдненій на зустрічі у Вашингтоні в ніч на суботу.

«Радники цього комітету передали українській стороні документ, що описує деякі принципи реструктуризації. Україна не згодна на деякі з цих принципів», – наголосили в документі.

Згідно з текстом, наразі консультації з вказаним комітетом ведуть на рівні радників.

Мінфін уточнює, що комітет залучив як радників компанії Blackstone і Weil Gotshal.

«Переговори з кредиторами пройдуть в квітні і травні. Переговори спрямовані на досягнення цілей МВФ: для суверенних зобов'язань і зобов'язань з держгарантією – цілей 1-3, для державних компаній – тільки мети 1.", – наголосили у презентації.

Згідно з програмою з МВФ, угоди щодо зміни умов запозичень повинні забезпечити виконання Україною трьох цілей: перший – економія на зовнішніх платежах за боргами держави і гарантованих державою і суб'єктів держсектора на суму приблизно $15,3 млрд за період реалізації програми МВФ; друге – забезпечення до 2020 року співвідношення державний борг/ВВП на рівні не вище 71% ВВП; третє – підтримка загальних потреб у фінансуванні бюджету за борговими операціями в середньому на рівні 10% ВВП (максимум 12% ВВП на рік) у 2019-2025 рр.

Як повідомлялося, за інформацією у ЗМІ, Україна пригрозить кредиторам дефолтом, якщо ті не погодяться на реструктуризацію боргу.

Нагадаємо, МВФ сподівається, що Україна домовиться про реструктуризацію боргів до червня.