Україна не посилатиме делегатів на наступну сесію ПАРЄ

21 Вересня 2019, 12:12

Україна не буде відряджати делегацію на наступну сесію Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це повідомив у Facebook голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко.

 

"Не маючи іншої нагоди реагування на порушення цією організацією власних принципів, і зіштовхнувшись з достатньо відвертим ігнорування її інтересів, Україна наразі утримається від відрядження своєї делегації на найближчу сесію ПАРЄ", – йдеться у повідомленні.

 

Яременко додав, що зараз українська сторона зосередиться на консультаціях із іншими країнами-членами Ради Європи для "вироблення плану повернення довіри до ПАРЄ".

 

"Цей підхід підтримала переважна більшість фракцій українського парламенту", – пише він.

 

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня  ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

 

17 вересня в парламенті сформували новий склад української делегації в ПАРЄ, більшість представників – зі "Слуги народу". Очолюватиме делегацію Єлизавета Ясько.