Україна не отримала від представників ОРДіЛО в Мінську інформації про 132 заручників – Геращенко

5 Липня 2017, 17:35

Представники ОРДіЛО не надали українській стороні інформації щодо долі 132 заручників, які утримуються на окупованих територіях. Про це після засідання гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі написала у Facebook представниця України Ірина Геращенко.

За її словами, представники ОРДіЛО заявили, що утримують лише 69 людей (55 у Донецькій області та 14 у Луганській).

«Сьогодні ми знову так і не отримали інформації щодо долі 132 заручників, яких утримують на окупованих територіях, щодо конкретних людей і прізвищ , попри всі наші запити і вимоги. Нам лише заявили, що в ОРДО утримують 55 українців (без прізвищ), а в ОРЛО 14», – написала вона.

Також, як повідомила Геращенко, представники ОРДіЛО заявили, що 39 полонених українських військових є військовими злочинцями й не підлягають звільненню.

«Мені здається, що на це порушення Мінських угод, на заблоковане питання заручників має відреагувати ОБСЄ і лідери "нормандського формату" , де питання звільнення заручників піднімається Україною як пріоритетне», – заявила Геращенко.

«Представники ОРДЛО також знову наполягають на тому, щоб у списки на звільнення були включені ті, хто не має жодного відношення до конфлікту на Донбасі. Зокрема, "беркутівці", що вбивали Героїв Небесної сотні на Майдані», – додала вона.

Нагадаємо, 20 червня президент України Петро Порошенко передав віце-президенту США Майку Пенсу листа від родичів українських заручників на окупованих територіях і в Росії та отримав запевнення в сприянні США для їх звільнення.

читати ще

показати ще
98