Україна не отримала підтримки Польщі у візовому питанні

4 Лютого 2011, 09:03

Про це пише газета “Коммерсант-Украина”.

“Київ хотів зафіксувати у тексті дорожньої карти плани щодо відміни віз у 2012 році, зв’язавши цю норму з підготовкою до чемпіонату Європи з футболу. Однак Варшава відмовилася включити до документа навіть декларацію про готовність Польщі лобіювати в ЄС рішення про надання Україною безвізового режиму”, – пише видання.

За словами президента Броніслава Коморовського, поляки не мають у ЄС вирішального голосу з візового питання.

“Польща буде робити все можливе, щоб допомогти Україні у виконанні вимог (дорожньої карти безвізового режиму з ЕС – ред.). Але потім вас чекає оцінка з боку європейських інституцій. І це буде сувора оцінка”, – заявив він.

У результаті до документу увійшов лише розмитий пункт про те, що Польща підтримує проведення в Україні внутрішніх реформ, спрямованих на виконання вимог Євросоюзу.

Підписання дорожньої карти українсько-польського співробітництва на 2011-2012 роки стало головним підсумком зустрічі глав обох держав. Підготовка документу виявилася непростою – його вдалося погодити лише напередодні офіційного візиту.

Документ складається із 10 розділів, присвячених різним сферам взаємин. Однак, у ньому, як і у виступах президентів, відсутня теза про стратегічне партнерство двох країн.

Пріоритетом українсько-польських відносин стане співпраця у сфері європейської інтеграції України. Так, Польща зобов’язується “надавати підтримку у підготовці та імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, у тому числі в створенні зони вільної торгівлі”, а також “сприяти отриманню Україною допомоги ЄС, включаючи фінансову, для проведення широкомасштабних реформ”.

Окремо також можна відзначити розділ, присвячений безпеці і обороні. Україна і Польща домовилися “здійснювати обмін досвідом в контексті співпраці з НАТО” і “продовжити роботу над створенням спільної литовсько-польсько-української бригади для участі у миротворчих операціях під егідою ООН”.