Україна не оформлювала чергову порцію російської “гуманітарки”

2 Листопада 2014, 14:17

Українська міжвідомча група, яка тимчасово дислокується в пункті пропуску ”Донецьк” (Росія), не брала участі в оформленні вантажу з чергового «гуманітарного конвою», що прямує з Російської Федерації до Донбасу. Про це під час брифінгу повідомив керівник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони України Андрій Лисенко.

«2 листопада з 6-30 до 6-55 російська сторона, порушуючи міжнародні домовленості, в пункті пропуску «Донецьк» Російської Федерації здійснила переміщення до України 32 автомобілів чергового так званого «гуманітарного конвою». Українська міжвідомча група, яка тимчасово перебуває в пункті пропуску «Донецьк», участі в оформленні вантажу не брала, оскільки офіційних повідомлень від російської сторони про намір надати гуманітарний вантаж не надходило», – сказав Лисенко.

Як напередодні повідомлялося, в Росії вже готували відправити п'яту партію так званої "гуманітарки". Зранку 2 листопада з'явилася інформація, що вантажівки з "гуманітарною допомогою" перетнули український кордон.

Партію перших «гуманітарних Камазів» Росія відправила в Україну 22 серпня. Тоді вантажівки перетнули кордон без згоди української влади й без супроводу представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Другий конвой в'їхав на територію України, окуповану російською армією, 13 вересня.

Третій конвой у складі близько 200 вантажівок 20 вересня перетнув російсько-український кордон. Зміст «гуманітарної допомоги» не перевірили. 

Четвертий конвой 31 жовтня перетнув український кордон. Згодом вони порожніми повернулися до Росії.