«Ми жодним чином не боїмося збільшення іноземних усиновлювачів, які приїдуть в Україну. Українське законодавство давно збудоване і направлене на розвиток національного усиновлення. Українське законодавство давно має цілий ряд обмежень, але вони не суперечать інтересам дитини щодо міжнародних усиновителів», – сказав він.
За його словами, в Україні існує чітка процедура усиновлення, яка передбачає пріоритетність національного усиновлення перед міжнародним, в тому числі – й щодо заборони усиновлення дітей менше п’яти років іноземними усиновлювачами.
Винятком є лише діти, які мають тяжкі захворювання, що зупиняє українців усиновлювати цю дитину.
Павленко повідомив, що на сьогодні зареєстровано 26 тис. дітей на усиновлення, і з них лише півтори тисячі – діти віком до п’яти років.
Дитячий омбудсмен зазначив, що, за підсумками 2012 року, українці усиновили втричі більше дітей, ніж іноземці: громадяни України, за результатами року, всиновлять близько 2 тис. дітей, іноземці – близько 700.
Він також підкреслив, що позиція України щодо міждержавного усиновлення і взагалі усиновлення дітей є послідовною, передбачуваною протягом останніх років і чітко базується на конвенції ООН про права дитини.
Як повідомлялося, президент Росії Владімір Путін сьогодні підписав так званий «закон Діми Яковлєва», який забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей. Закон став відповіддю Росії на американський «закон Магнітського», який вводить візові санкції до російських посадовців, причетних до порушення прав людини.