Україна направила Раді безпеки Організацій Об'єднаних Націй лист через засідання щодо українського закону про мову. Про це повідомив речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко у Facebook.
Зокрема, Київ офіційно поінформував главу Ради безпеки ООН про те, що український закон про мову не загрожує міжнародному миру та безпеці і не має ніякого відношення до компетенції Радбезу.
"Наша позиція є чіткою – закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" є винятково внутрішнім питанням України", – зауважив він.
Крім того, у листі українська сторона привертає увагу до суттєвого загострення російсько-українського конфлікту, що, насправді, має хвилювати Раду Безпеки.
"Незважаючи на щире бажання України досягти прогресу в політико-дипломатичному врегулювання, Росія продовжує ігнорувати взяті на себе зобов'язання. Це і звільнення українських моряків і кораблів на вимогу Міжнародного трибуналу, і недотримання режиму припинення вогню, і обстріли медичного персоналу в порушення міжнародного гуманітарного права", – наголосив спікер.
Так, Ніколенко підкреслив, що в першу чергу на це має відреагувати Рада безпеки ООН.
"Всі інші "мовні" ініціативи Москви – банальне окозамилювання", – додав він.
Як повідомлялося, екс-президент Петро Порошенко у середу, 15 травня, підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій 14 травня під час пленарного засідання підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Як повідомлялося, комітет парламенту з питань регламенту та організації роботи Верховної ради України розглянув на засіданні чотири постанови про скасування "мовного закону" – законопроекту "Про функціонування української мови як державної" та прийняв щодо них рішення.
Так, комітет проголосував направити проекти постанов Верховній раді для того, щоб нардепи визначилися з приводу їх прийняття/неприйняття шляхом голосування у сесійній залі.
Нагадаємо, Верховна Рада ухваалила у другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" 25 квітня. Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів.