Україна направила ноту ЄС через відмову “Газпрому” виконувати рішення щодо транзиту газу

1 Березня 2018, 20:39

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль у четвер, 1 березня, повідомила, що Україна направила ноту Європейському Союзу про застосування механізму попередження кризових ситуацій в енергетиці та ініціювала тристоронні переговори в форматі Україна-ЄС-Росія щодо забезпечення стабільності поставок газу російським "Газпромом" в Україну та ЄС. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

 

"Сьогоднішні дії Газпрому щодо невиконання своїх договірних зобов’язань та відмова виконувати рішення Стокгольмського арбітражу є загрозою виникнення надзвичайної ситуації у постачанні газу до України та ЄС. <…> Щойно направили ноту ЄС про застосування механізму раннього попередження кризових ситуацій в енергетиці відповідно до статті 340 та додатку 26 Угоди про Асоціацію. Також ініціюємо тристоронні переговори у форматі Україна –ЄС – Росія щодо забезпечення стабільності постачання газу в Україну та ЄС", – зазначила вона.

 

Нагадаємо, 1 березня російська компанія "Газпром" відмовилась постачати НАК "Нафтогаз України" оплачений газ. Про це повідомляється на сайті "Нафтогазу". При цьому у "Нафтогазі" вважають відмову "Газпрому" порушенням рішення Стокгольмського арбітражу. За словами голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, за чотири роки закупівлі Нафтогазом газу у європейських постачальників не було жодного випадку, коли б компанія не отримала паливо, за яке заплатила.

 

Як повідомлялось, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" стосовно компенсації за недопоставлені обсяги газу для транзиту російським "Газпромом". Так, "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. США за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2.56 млрд дол. США на користь Нафтогазу.