Україна направила демарш Італії через заяви про зняття санкцій з Росії – ЗМІ

29 Квітня 2015, 17:35

Посольство України в Італії направило демарш до МЗС цієї держави через заяви посадовця Міністерства економічного розвитку Італії Федеріко Айхберга про швидке зняття санкцій з Росії. Про це повідомило по інформоване дипломатичне джерело.

За даними співрозмовника, письмовий демарш за підписом посла було спрямовано 28 квітня, в цьому документі він «висловив сумнів щодо компетентності представника міністерства, коментуючи прийняття рішень урядом Італії».

Як відомо Федеріко Айхберг, який очолює дирекцію з міжнародної торговельної політики при Міністерстві економічного розвитку Італії, на конференції щодо торгівлі з Росією оголосив, що уряд заблокує продовження санкцій проти РФ.

Український дипломат запропонував керівництву МЗС Італії «відреагувати на висловлювання Айхберга, які прямо суперечать офіційній позиції Уряду».

За словами співрозмовника, «демарш не залишився без уваги», найближчим часом очікується офіційна реакція уряду.

Зазначимо, демарш – це тип дипломатичного звернення з вимогою про негайні дії. 

Як повідомлялося, МЗС України надіслало ноту протесту в РФ з вимогою припинити поїздки російських посадовців на тимчасово окуповану територію Криму.

Зауважимо, санкції завдали Росії 25 млрд євро збитків у 2014 році.

Як відомо, санкційний тиск на Росію розпочався в березні 2014 року у відповідь на агресивну політику щодо України і підрив міжнародної системи безпеки. Найсерйозніші санкції, що стосуються цілих секторів російської економіки, почали впроваджувати з липня.

Зокрема, 29 липня 2014 року Євросоюз ухвалив рішення запровадити проти Росії пакет економічних санкцій, зокрема вести ембарго на постачання озброєння, обмежити доступ російських банків до європейського ринку капіталів, заборонити експорт в Росію високотехнологічної продукції для видобутку нафти та товарів подвійного призначення, які можуть використовувати у військовій сфері.

У червні на саміті Євросоюзу буде обговорюватися питання про продовження економічних санкцій проти Росії, які були введені в кінці липня 2014 року. З-поміж країн, які можуть виступити проти продовження санкцій, раніше називалися Словаччина, Угорщина, Австрія, Іспанія, Кіпр, Італія і Греція. Для прийняття рішення щодо санкцій потрібна згода всіх 28 членів Євросоюзу.