Україна надіслала Росії ноту протесту через російський «гумконвой»

17 Грудня 2020, 17:48

Україна надіслала Росії ноту протесту у зв’язку з черговим російським «гаманітарним конвоєм». Про це йдеться на сайті Міністерство закордонних справ України у четвер, 17 грудня.

 

«17 грудня 2020 року Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Міністерству закордонних справ Російської Федерації у зв’язку з черговим вчиненням російською стороною міжнародно-протиправного діяння проти суверенітету України», – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що ігноруючи неодноразові застереження української сторони, без її згоди, з порушенням законодавства, умов та модальностей доставки гуманітарної допомоги, Росія незаконно перемістила так званий «гуманітарний вантаж» на тимчасово окуповані території через російські прикордонні пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган» і закриті Україною пункти пропуску «Ізварине» та «Успенка».

 

При цьому, російська сторона унеможливила обов’язкові контрольні процедури українських прикордонників  і митників, які передбачені законодавством України та нормами міжнародного права.