Україна надасть грошові виплати родинам політв’язнів Кремля та 18 звільненим із полону

3 Вересня 2020, 12:22

Міжвідомча комісія ухвалила рішення про виплату громадянам України грошової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень, зокрема 10 родинам громадян України, які незаконно ув’язнені Російською Федерацією та 18 звільненим з полону особам. Про це 3 вересня  повідомляє Офіс Омбудсмана України.

 

У повідомленні зазначили, щ надання грошової допомоги передбачено для вирішення питань щодо соціальної адаптації, реабілітації та реалізації інших прав і потреб звільнених з полону осіб та родин тих українських громадян, хто ще перебуває за ґратами в Російській Федерації.

 

У Офісі повідомляють про щонайменше 135 українських громадян, які незаконно утримуються в установах виконання покарань на території РФ та тимчасово окупованій АРК.

 

"Тому рідні цих осіб мають право звернутись до Мінреінтеграції із заявою та  відповідними документами, визначеними у Порядку здійснення соціального і правового захисту осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1122, для забезпечення надання професійної правової допомоги для захисту і забезпечення прав та інтересів, а також підтримки зазначених осіб, у тому числі відшкодування витрат, пов’язаних з їх відвідуванням, та надання одноразової грошової допомоги після звільнення та повернення таких осіб на територію України", – пояснюють у повідомленні.

 

Нагадаємо, що 2 вересня на Донбасі зафіксували одне порушення режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації.