Україна, на відміну від Росії, виконує мінські домовленості – генсек НАТО

15 Грудня 2014, 20:30

Україна виконує мінські домовленості на відміну від Росії. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком у Брюсселі.

"Сьогодні ми обговорювали нелегальні дії Росії щодо дестабілізації ситуації в Україні, і ми дійсно серйозно налаштовані, щоб знайти мирне вирішення кризи в Україні. НАТО поважає суверенітет і територіальну цілісність України. Ми вважаємо, що мінські домовленості – найкращий спосіб для цього. Ми закликаємо Росію зробити те ж саме. І ми використовуємо увесь свій вплив і щоб Росія використовувала весь свій вплив, щоб сепаратисти виконували свої домовленості", – заявив Столтенберг.

Він зазначив, що стабільна і суверенна Україна, яка доброзичливо налаштована до демократії дуже важлива для європейського суспільства.

"Деякі члени НАТО також почали допомагати Україні сьогодні… Ми маємо намір допомогти Україні", – наголосив Столтенберг.

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол угоди про припинення вогню на Донбасі. Згодом стало відомо, що президент Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь на Донбасі з 18 години 5 вересня.

Крім того, 19 вересня у Мінську підписали меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Згідно із документом, передбачається припинення застосування зброї, виведення з території України іноземних формувань тощо.

Пізніше у самопроголошеній "ДНР" заявили, що готові дотримуватися перемир'я 9 грудня при рівноцінних діях української сторони.

Згодом бойовики заявили, що "не встигають" до 9 грудня. Зустріч перенесли на невизначений термін.