Україна на саміті СНД виступила проти головування Росії у 2017 році

16 Вересня 2016, 17:58

На саміті СНД Україна висловилася проти головування Росії в співдружності. Український посол звинуватив Москву в анексії Криму. Про це на розширеному засіданні заявив керівник української делегації на саміті СНД в Бішкеку, посол в Киргизії Микола Дорошенко.  

Він також заявив, що Україна візьме участь в перепису СНД, тільки якщо Росія не буде враховувати в своєму осіб, які проживають в Криму. В іншому випадку результати перепису Київ «буде вважати нікчемними», попередив Дорошенко.

Президент Росії Владімір Путін заперечив українському представникові. «Росія нічого не анексувала. Все, що сталося з Кримом – результат протиправних дій під час державного перевороту», – заявив він. Крим, за його словами, приєднався до Росії під час всенародного волевиявлення.

«Щодо головування Росії в СНД: Україна не підписала і не ратифікувала статут СНД і навряд чи може вносити якісь пропозиції», – додав Путін.

Після цієї полеміки глави СНД перейшли до підписання підсумкових заяв саміту.

Зазначимо, 16 вересня у п'ятницю в Бішкеку проходить ювілейний саміт СНД. Співдружність в 2016 році святкує 25-річчя. У вузькому складі лідери держав повинні були обговорити п'ять питань, в тому числі питання про адаптацію СНД до сучасних реалій і про виконавчого секретаря.

Головою СНД в 2017 році буде Росія, хоча черга головувати повинна була перейти до Молдавії. Молдавська влада відмовилися від головування. Наступний саміт СНД повинен пройти в Москві в жовтні 2017 року.

У 2014 році від головування в СНД відмовилася Україна після початку бойових дій на сході країни. Замість України головою тоді стала Білорусь.

Читайте також: МЗС роз'яснило позицію України щодо участі в СНД

Як відомо, у грудні 2014 року Комітет Верховної Ради підтримав вихід України з СНД.

Нагадаємо, Україна є державою-засновницею та державою-учасницею СНД, водночас не є державою-членом, оскільки не підписала Статут організації.