Україна на порозі формування «донецького синдрому» – експерти

8 Листопада 2014, 22:02

Україна стоїть на порозі формування свого власного ветеранського синдрому – донецького, який бере свій початок ще у подіях на Майдані. Про це "Українському тижню" розповів доктор медичних наук, професор Всеволод Стеблюк, який брав участь в АТО як анестезіолог-доброволець, зокрема, врятував під Іловайськом близько 80 осіб, а нині активно займається питанням психологічної реабілітації українських військових.

«Україна перебуває в перманентному соціальному стресі вже майже рік. Події Революції гідності, особливо її найгарячіших фаз, що супроводжувались актами насильства, вперше поставили проблему стресових розладів у величезних груп людей. На момент завершення протистояння у центрі Києва ми мали 3 основні групи пацієнтів: активісти Майдану, працівники правоохоронних органів та родичі й близькі як з одного, так і з іншого боку. Але спільним у всіх трьох груп були клінічні форми: посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) та гостра реакція на стрес, розлади адаптації», – зазначив Стеблюк.

«У нас, швидше за все, буде «донецький синдром», – підтверджує начальник Соціально-психологічного центру Збройних сил Сергій Грилюк. – Я маю на увазі досвід ведення гібридної війни в суспільстві. Наступна проблема – довелося перебудовувати свідомість більшості військовослужбовців. Чимало учасників АТО опинились у стані психологічного надлому, коли усвідомили реальність ведення війни з Росією».

Повну версію статті "Донецький синдром" читайте у №45 "Українського тижня".

 

читати ще