Україна міцно закріпилася на останніх позиціях Світового індексу верховенства права

9 Липня 2013, 15:44

Світовий індекс верховенства права (СІВП) вимірювали у трьох площинах: загальний (97 країн), регіональний (Східна Європа та країни СНД за винятком Туркменістану), рівень достатку (23 країни з подібним ВВП). 

За підзвітністю влади Україна посідає 87 місце серед 97 країн, 17-те – з 21-єї країни регіону та 20-те з 23 країн з подібними показниками економіки. Це означає, що в Україні закони жодним чином не обмежують урядовців, процвітає корупція у міліції, судах та органах виконавчої та законодавчої влади, а урядовці не несуть покарання за порушення.

За рівнем корупції Україна, згідно з СІВП, посідає 94 місце, 21-е – в регіоні та 20-те – серед «економічних близнюків».

Щодо кримінальної справедливості (ефективність розслідувань, неупередженість, дотримання прав і законів), Україна 79-та, 18-та в регіоні та 13-та серед країн з подібними доходами.

За рівнем справедливого застосування законів (прийняття законів виходячи з політичних інтересів,  вибіркове застосування, повага до адміністративного процесу) Україна посіла 91 місце, останнє серед країн регіону та 22-е серед країн з подібним ВВП.

Водночас, в України краща ситуація з безпекою (44 місце серед усіх країн, 15- те – в регіоні, 6-те – серед країн з подібними показниками економіки). А дотримання базових прав (свобода віросповідання, відсутність дискримінації) забезпечило нашій країні – 56, 14 та 11 місця відповідно.

В Україні основні дослідження проводилися у Києві, Донецьку, Дніпропетровську.

Найкращих у світі визначають за 8 факторами. За усіма показниками лідирують скандинавські країни, країни ЄС, далі Сінгапур і Ботсвана, посередині рейтингу Єгипет і Туніс, тоді як Україна, Росією, Венесуела, Узбекистан «пасуть задніх».