Україна має відновити відповідальність за незаконне збагачення – Світовий банк

4 Березня 2019, 12:53

В понеділок, 4 березня, країни G7 спільно зі Світовим банком закликали українську владу активізувати зусилля для забезпечення ефективності антикорупційних правових інститутів, відновивши кримінальну відповідальність за незаконне збагачення у відповідності до міжнародних стандартів. Відповідну заяву розміщено у Twitter французького головування y групі послів G7 у Києві.

 

У заяві стверджується, що нещодавнє скасування відповідальності за незаконне збагачення у Кримінальному кодексі є "значною поразкою у боротьбі з корупцією в Україні".

 

"Це послабило вплив усієї антикорупційної архітектури, включно з Вищим антикорупційним судом, який незабаром має бути створений і, як очікувалося, мав винести рішення щодо значної кількості справ про незаконне збагачення, а також вплинуло на спроможність НАБУ розслідувати корупцію у вищих ешелонах влади", – йдеться у заяві.

 

Країни G7 та Світовий банк підкреслюють, що поточні розслідування за незаконне збагачення давали надію на притягнення до відповідальності тих, хто скористався службовим становищем для особистого збагачення.

 

Вони зазначають, що практика кримінального покарання за незаконне збагачення діє у багатьох країнах світу. "Суди у всьому світі визнали, що покарання за незаконне збагачення – це потужний інструмент у боротьбі з корупцією", – мовиться у заяві.

 

"G7 та Світовий банк закликають українську владу активізувати свої зусилля для забезпечення ефективності антикорупційних правових інститутів, включно з відновленням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення відповідно до принципів ООН, ОЕСР та ЄСПЛ, а також знайти спосіб продовжити десятки розслідувань та кримінальних переслідувань, завершення яких було поставлене під загрозу цією постановою", – наголошується у заяві.

 

Як повідомлялося, 27 лютого Конституційний суд України оприлюднив рішення про скасування статті 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення. 

 

Нагадаємо, 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.

 

12 грудня 2017 року до суду на покарання за незаконне збагачення поскаржились 59 народних депутатів. Їхні інтереси у суді представляв парламентар від "Народного фронту" Павло Пинзеник. Підписи під поданням також поставили Дмитро Колєсніков та Ігор Шурма від "Опозиційного блоку", Максим Поляков і Євген Дейдей від "Народного фронту", Антон Кіссе від "Відродження" та інші.

 

Згідно з розкладом КС, засідання щодо статті 368-2 дійсно мало відбутись 26 лютого.

 

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.Читайте також: Скасування статті про незаконне збагачення. Реакція політиків на рішення КСУ.

Позначки: