Україна має шанс отримати третій транш допомоги від ЄС на 600 мільйонів євро

13 Грудня 2017, 12:20

До кінця року Європейський Союз (ЄС) має ухвалити рішення про надання Україні третього траншу на 600 млн євро в рамках діючої програми макрофінансової допомоги. Про це повідомив журналістам голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Він нагадав, що за минулі 3 роки ЄС надав Україні макрофінансову допомогу обсягом 3,4 млрд євро.

«До кінця цього року буде ухвалено рішення про надання останнього траншу на 600 млн євро», – сказав Мінгареллі.

При цьому він підкреслив, що Україна виконала лише 17 із 21 умови в рамках цієї програми, і виплата цього траншу залежить від виконання решти 4 умов.

«Саме з цієї причини Єврокомісія зараз не може виплатити останній транш», – додав Мінгареллі.

Нагадаємо, 1 грудня Європейська комісія ухвалила рішення про надання Україні четвертого траншу макрофінансової допомоги обсягом 1,8 млрд євро.

Єврокомісія і уряд України 22 травня 2015 року в рамках саміту «Східного партнерства» у Ризі підписали меморандум про взаєморозуміння щодо надання Києву макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 млрд євро. У рамках цієї програми Україна отримала 1,2 млрд євро. Проте виділення наступного кредитного траншу було призупинено до моменту прийняття Верховною Радою необхідних законопроектів, що стосуються скасування заборони на експорт лісу-кругляка, а також підтримки переселенців. У 2016 році кредитних траншів від ЄС Україна не отримувала.

На початку лютого 2017 року голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що ЄС виділить Україні 600 млн євро і без прийняття закону про зняття експортної заборони. І у квітні ЄС перерахував Україні €600 млн другого траншу макрофінансової допомоги у квітні 2017 року. 

Після саміту Східного партнерства у кінці листопада президент України Петро Порошенко заявив про досягнення домовленості про новий пакет макрофінансової допомоги для України, однак її деталі озвучені не були.