Україна має повне право повернути Крим — голова Мюнхенської конференції з безпеки Гойсґен

2 Грудня 2022, 15:54

В нещодавньому інтерв’ю Deutsche Welle глава Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен заявив, що Україні потрібно надати всебічну підтримку у тому, аби повернути Крим.

Гойсґен стверджує, що раніше увага НАТО була прикута до Балтійського моря, зокрема й через російську агресію в тому напрямку. Втім, війна в Україні змістила фокус на Чорне море, на якому раніше Альянс мало концентрувався.

На думку експерта, оскільки Крим «безумовно є частиною України», то залежно від свого рішення, Україна має повне право знову повернути свою територію. Через агресивну поведінку РФ, дипломатичні рішення наразі неможливі, каже Гойсґен:

«Погляньте тільки на Маріуполь, на те, як вони його зруйнували! Вони зруйнували його так само як Грозний. Тож ми повинні надавати всебічну підтримку українцям, і якщо Україна може повернути Крим, її необхідно підтримати».

Раніше Крістоф Гойсґен повідомив, що російські офіційні особи не запрошені на Мюнхенську конференцію з безпеки 2023 року, яка має відбутись у лютому. «Ми не надамо їм платформу для пропаганди», – написав німецький дипломат.