Україна має намір притягнути Росію за порушення Конвенції ООН під час будівництва “Керченського мосту”

2 Червня 2016, 11:25

Росія порушила норми Конвенції ООН з морського права, коли почала будівництво так званих «Керченського мосту» та «енергомосту», які зв’язують територію Росії та окупованого Криму. Такої позиції дотримуються в МЗС України, про що повідомили у відповідь на інформаційний запит Тижня.

«МЗС України також повідомило російську сторону про те, що українська сторона залишає за собою право вимагати відшкодування російською стороною шкоди, завданої діяннями останньої, що мають усі ознаки міжнародного правопорушення за змістом Конвенції ООН з морського права від 1982 року, та скасувати рішення про односторонню реалізацію проекту створення транспортного переходу через Керченську протоку та припинити будь-які роботи щодо реалізації цього проекту», – повідомили у МЗС.

У міністерстві додали, що Україна вже ініціювала переговорний процес щодо тлумачення та застосування норм відповідної конвенці у визначеному міжнародним правом порядку.

«Проводиться робота щодо притягнення Російської Федерації як держави-окупанта до міжнародно-правової відповідальності за її протиправну діяльність та численні порушення останньою своїх зобов’язань у рамках Конвенції ООН з морського права 1982 року», – додали у міністерстві.

Також у МЗС зазначили, що двічі у 2015 та 2016 роках надсилали Росії ноти протесту з вимогою негайно припинити протиправну діяльність.

Дивіться також: Безпілотник зняв на відео будівництво моста через Керченську протоку

Читайте також: Пропускна здатність Керченської переправи в 5 разів менша за необхідну для забезпечення Криму харчами – експерт

Нагадаємо, Росія будує так званий «Керченський міст» з весни 2015 року.

Також нагадаємо, прокуратура відкрила провадження за фактом прокладання китайським судном «енергомосту» в Крим.