Україна, Литва та Польща збираються створити військову бригаду

14 Липня 2014, 21:38

Глава уряду Польщі підтримав позицію президента України щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Порошенко подякував за підтримку та висловився за прискорення процедур щодо допомоги з боку Польщі, зокрема, передачі закуплених бронежилетів через митницю Польщі.

Туск погодився із необхідністю спрощення процедур та врегулювання цього питання. Він також висловив співчуття у зв’язку із зростаючою кількістю жертв з боку українських Збройних сил у Донецькій та Луганській областях.

Сторони приділили велику увагу питанню створення польсько-литовсько-української військової бригади "УкрПолЛитБриг", зокрема, домовились підписати відповідну угоду найближчим часом.

Крім того, Порошенко поділився стурбованістю з приводу маніпуляцій та відвертої брехні з боку російської інформаційної пропаганди, яка поширюється в європейському медіапросторі. Співрозмовники обмінялись думками стосовно механізмів та нових можливостей донесення правдивої інформації про ситуацію в Україні в Польщі.

Наприкінці розмови Порошенко висловив вдячність Туску за гуманітарну допомогу для Збройних Сил та за програми освітнього й культурного характеру для молоді. Глава держави запропонував Польщі долучитись до програми створення робочих місць на звільнених від терористів територіях Донбасу.