Україна хоче, щоб угода про асоціацію діяла не більше 10 років. У ЄС проти

5 Жовтня 2011, 16:18

Як повідомили ZN.UA джерела у польських дипломатичних колах, європейська сторона наполягає на безстроковій дії цього документа. Співрозмовники стверджують, що постановка питання про кінець дії Угоди викликає в Євросоюзі сумніви «в остаточності та незворотності» європейського вибору, зробленого українською владою.

«Не хочуть в Києві зберегти собі можливість піти іншим шляхом, обмежуючи термін дії Угоди про асоціацію всього десятьма роками?», — запитують європейські дипломати і експерти. Їх також дивує той факт, що дана тема не дебатується в українських ЗМІ.

У свою чергу джерело ZN.UA в українських дипломатичних колах нагадало, що попередній документ з Євросоюзом — Угоду про партнерство і співпрацю — Україна підписувала також на 10 років. У випадку з Угодою про асоціацію Київ наполягає на кінцевому терміну дії документа — десяти роках — тому, що «не хоче назавжди залишитися „сусідом“ ЄС» і продовжувати будувати свої відносини з Євросоюзом у тісних рамках Європейської політики сусідства.

«Оскільки європейська сторона не погоджується зафіксувати в Угоді про асоціацію перспективу повноправного членства України в ЄС, ми не хочемо, щоб такий документ діяв безстроково, і прагнемо зберегти можливість для перегляду даної угоди через якийсь час. Зокрема, наприклад, для початку через кілька років перемовин про Accession Treaty (Договір про вступ до ЄС – ZN.UA)», — пояснив високопоставлений український дипломат.

Він також висловив здивування з приводу сумнівів європейської сторони у «незворотності європейського вибору українського керівництва», яке наполегливо вимагає чіткої фіксації європейської перспективи України в Угоді про асоціацію України з ЄС.

Нагадаємо, 4 жовтня глава польського Міністерства закордонних справ Радослав Сікорський заявив, що підготовлений до парафування договір про асоціацію між Україною та Європейським Союзом містить більше важливих для євроінтеграції записів, ніж свого часу мала нинішній член ЄС Польща.

Раніше, комісар Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що в угоді про асоціацію між Україною і ЄС не буде закріплено перспективу членства України в Європейському Союзі.