Україна ініціювала спір із Росією в рамках СОТ

16 Березня 2016, 15:11

Уряд України схвалив пропозицію Міністерства економічного розвитку і торгівлі в рамках Світової організації торгівлі підготувати та направити запит на проведення консультацій щодо обмеження транзиту з території України територією Російської Федерації.

Кабмін на засіданні середу також ініціював розгляд у СОТ справи про обмеження РФ імпорту окремих харчових продуктів та напоїв з України.

Крім того, уряд доручив підготувати і направити вимогу про створення групи експертів у справі, яка розглядається в СОТ щодо обмеження Росією імпорту з України рухомого складу і стрілочних переводів.

Кабмін також дозволив почати процедуру закупівлі послуг юридичних радників, в тому числі іноземних, які будуть захищати інтереси України в суперечці з Росією в СОТ.

Крім того уряд доручив МЕРТ, Міністерствам закордонних справ, фінансів і юстиції подати йому невідкладно проект постанови, в якому буде затверджений порядок захисту прав інтересів України в економічній сфері, зокрема з використанням механізмів СОТ.

Нагадаємо, автомобільні транзитні вантажні перевезення між Україною та Росією відновлено з 25 лютого 2016 року після акцій взаємної блокади.