Україна ініціює запровадження біометричного візового режиму для дипломатів та громадян РФ – Клімкін

26 Листопада 2018, 21:03
Україна ініціює запровадження біометричного візового режиму для дипломатів Російської Федерації та для всіх російських громадян загалом. Про це під час виступу у Верховній раді 26 листопада заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
 
 
 
Він додав, що введення звичайного візового режиму не матиме жодного сенсу, тому потрібен саме біометричний візовий режим. 
 
 
"Я багато разів казав, що ми маємо прийти не просто до візового режиму, оскільки клеїти етикетки в паспорти громадян країни-агресора – немає сенсу, а саме до біометричного візового режиму (з РФ, – ред.)… Зараз ми будемо ініціювати також введення такого режиму і для службових та дипломатичних паспортів з Росією" – заявив Клімкін.
 
 
Також міністр прокоментував дипломатичні відносини України із Росією.
 
 
"Що стосується відносин з Росією, я завжди казав, нам ці відносини не потрібні за визначенням. У нас за фактом немає таких відносин. Але ми маємо знайти форму, яким чином і хто буде допомагати і турбуватися про 2,5 мільйони українців в РФ. Робити всю ту роботу, які роблять наші консули в контексті допомоги політв'язням", – сказав міністр.
 
 
За його словами, для дипломатичної служби було би краще, якби українські дипломати були на території України, аби вони не перебували під постійною небезпекою.
 
 
"Але поки ми не знайдемо ефективну формулу допомоги українцям, ми її шукаємо. Сподіваюсь, що найближчим часом зможемо запропонувати рішення. Зараз наші дипломати (в РФ, – ред.) не здійснюють жодної дипломатичної діяльності, це тільки допомога українцям і консульська діяльність", – заявив Клімкін.
 

Читайте також: Ескалація в Азовському морі. Що відомо про атаку Росії на українські судна

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.