Три країни, серед яких США та Україна, проголосували проти поданого Росією проекту резолюції ООН, у якому Москва заявляє про засудження «героїзації нацизму». Третій комітет Генеральної асамблеї ООН, що займається правами людини, 17 листопада схвалив проект резолюції, яка має назву «Боротьба з героїзацією нацизму, неонацизму та іншими практиками, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості».
Росія щороку подає документ такого змісту на голосування, цього разу його підтримала 131 країна, 48 утрималися.
Коментуючи позицію Вашингтона, заступник посла США в ООН Стефані Амадео вказала, що її країна беззастережно засуджує «всі форми релігійної і етнічної нетерпимості або ненависті в усьому світі».
Але «рекомендації цієї резолюції обмежити свободу вираження поглядів, свободу об’єднань та право на мирні зібрання суперечить принципам, закріпленим у Загальній декларації прав людини і не можуть бути схвалені», наголосила американський дипломат.
Також дипломати, які виступили проти цієї резолюції, вказали, що Росія вдається до таких заходів як до частини політичної атаки проти України, у якої вона анексувала Крим і в якій підтримує озброєних сепаратистів.
Нагадаємо, у рамках засідання Третього комітету Генеральної асамблеї ООН 15 листопада було схвалено резолюцію«Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)», ініційована Україною. Вперше в документах ООН Росія була названа «країною-окупантом», а Крим і Севастополь – «тимчасово окупованою територією». За резолюцію проголосували 73 країни, проти – 23, утрималися – 76 країн. Серед країн, які проголосували проти резолюції, – Білорусь, Вірменія, Іран, Індія, Китай, Казахстан, Росія, Узбекистан.