Україна і ще три країни приєдналися до санкцій ЄС проти “губернатора” Севастополя

11 Грудня 2017, 23:45

До увалених раніше санкцій Євросоюзу проти так званого "губернатора Севастополя" Дмитра Овсяннікова приєдналися Чорногорія, Албанія, Норвегія й Україна. Про це йдеться у заяві верховної представниці ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріки Могеріні, розміщеній на сайті Ради ЄС у понеділок, 11 грудня.

"Країни-кандидати Чорногорія й Албанія, а також країна Європейської асоціації вільної торгівлі Норвегія, що входить у Європейський економічний простір, а також Україна приєднуються до цього рішення Ради (ЄС, – Ред.)", – йдеться у заяві. Зазначається, що ці країни будуть забезпечувати відповідність їхньої національної політики рішенню Ради ЄС, а Євросоюз, своєю чергою, бере до відома це зобов'язання й схвалює його.

Нагадаємо, 20 листопада Рада ЄС запровадила санкції проти "губернатора Севастополя" Дмитра Овсяннікова. Йому заборонили в'їзд на територію Євросоюзу й закрили доступ до банківської системи ЄС. У Євросоюзі наголосили, що Овсянніков "здійснював роботу задля подальшої інтеграції незаконно анексованого Кримського півострова в Російську Федерацію", а також висловлювався на підтримку самого процесу анексії.

Овсянникова обрали "губернатором Севастополя" 10 вересня цього року, після чого прокуратура Криму відкрила кримінальне провадження за фактом проведення цих виборів на анексованому півострові.