Про рішення Києва оголосив начальник генерального штабу збройних сил України генерал-лейтенант Володимир Замана на засіданні Комісії Україна-НАТО.
Корабель класу "фрегат" буде направлений до складу морського угруповання НАТО у 2013 році.
"Таким чином, Україна стане першою країною-партнером (не членом НАТО – Ред.), яка візьме участь в операції "Океанський щит", – йдеться в комюніке.
У свою чергу, глава генштабу збройних сил Грузії генерал-лейтенант Деві Чанкотадзе підтвердив на нараді з натовськими колегами в Брюсселі про збільшення грузинського військового контингенту в складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF) на 750 осіб.
Таким чином, Грузія посяде перше місце серед країн, що не входять в НАТО, за своїм вкладом (військовослужбовцями – Ред.) в афганську операцію альянсу, наголошується в комюніке.
Нагадаємо, Міноборони заявило про намір направити фрегат "Гетьман Сагайдачний" з гелікоптером й оглядовою групою на борту для участі в антипіратській операції НАТО "Океанський щит" (Ocean Shield) на початку лютого цього року.
Таким чином міністерство виконало доручення президента Віктора Януковича щодо приєднання України до антипіратської операції НАТО, дане у вересні 2011 року.
Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен запросив Україну до участі в операції "Океанський щит" у лютому 2011 року.
НАТО офіційно розпочало операцію "Океанський щит" у боротьбі з піратством біля африканських берегів у серпні 2009 року.
Читайте також: Морське піратство та його реальний вплив на Україну