Україна і Молдова поділили дорогу біля села Паланка

30 Червня 2011, 17:38

Відповідний акт був підписаний у четвер.

Зазначається, що експлуатація й обслуговування автомобільної дороги й всіх необхідних для цього споруд на переданій ділянці здійснюються Україною.

Молдова, у свою чергу, зберігає право безкоштовного користування зазначеною ділянкою.

Також на цій ділянці не буде здійснюватися прикордонний, митний та інший види контролю, здійснювані при перетинанні державного кордону.

Жителі села Паланка зберігають невід'ємне право безперешкодного користування сільськогосподарськими угіддями на площі понад 900 га землі, розташованих на території Молдови.

Таким чином була завершена спільна робота з остаточного виконання додаткового протоколу до угоди між Україною й Молдовою про державний кордон від 18 серпня 1999 року.

Нагадаємо, улітку 2010 року Україна й Молдова встановили межі земельної ділянки під автодорогою "Одеса – Рені" у районі села Паланка Штефан-Водського району Молдови, переданої у власність України в 2001 році.

Молдавська сторона тоді підтвердила, що де-юре ця земельна ділянка належить Україні, однак зберегла за собою право її безкоштовного використання.

Відповідно до домовленостей між Україною й Молдовою, ця ділянка довжиною 7,7 км має перейти Україні у відповідь на передачу Україною Молдові ділянки в районі села Джурджулешти, де з 1997 року було почате будівництво нафтотерміналу, нафтопереробного заводу й порту.

Автодорога "Одеса – Рені" пов'язує південно-західну частину Одеської області з рештою України.